Škola vybuduje relaxační místnost

16. března 2009 v 22:03 | Mediafax |  Tiskové zprávy
Vsetínská základní škola Luh chce do nového školního roku vybudovat speciální relaxační místnost, která pomůže dětem zvládat jejich tělesný či mentální handicap. Ředitel školy Petr Kořenek agentuře Mediafax uvedl, že v místnosti bude kuličkový bazén i speciální lampy.
Škola v Luhu se zabývá vzděláním a integrací žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a odborníci zde pracují s dětmi trpícími různými druhy postižení. Školu tak kromě zdravých dětí navštěvují například i školáci s očními vadami, fyzickým postižením nebo autisti. "Nová místnost bude znevýhodněným žákům pomáhat zmírnit stres pramenící z nízkého sebevědomí či školních neúspěchů. Místnost bude sloužit také k výuce předmětů speciální pedagogické péče," podotkl Kořenek.

Škola vybuduje místnost z evropských dotačních prostředků, které získala na svůj projekt Zvýšená péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami pro usnadnění integrace. Celkem získala škola na projekt 1,18 milionu korun, vybudování relaxační místnosti bude stát asi 200 tisíc korun.

Základní školu Luh navštěvuje 540 žáků, z toho 54 je věnována péče v rámci skupinové integrace a 15 individuální péče.
(převzato z agenturních zpráv)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama